denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

Dieta

Zastanawiasz się nad zakupem odżywki białkowej?

Zależy Ci na tym, aby zmienić coś w swojej diecie? Chcesz zadbać o swój organizm? Jeśli tak, koniecznie przyjrzyj się swojemu jadłospisowi! Zrewiduj swoje nawyki żywieniowe także wówczas, gdy przymierzasz się do redukcji tkanki tłuszczowej, lub gdy chcesz zwiększyć efektywność swoich treningów na siłowni. Co kryje się pod nazwą hydrolizat białka serwatkowego? Co warto o nim wiedzieć? O tym poniżej!

1. Białko to podstawowy budulec organizmu

2. Odżywki białkowe – co warto o nich wiedzieć?

3. Włącz koncentrat białka serwatki do codziennej diety 

Białko to podstawowy budulec organizmu

Białko jest cennym składnikiem budulcowym wszystkich organizmów żywych. Są zbudowane z aminokwasów, które połączone są wiązaniami peptydowymi. Ciekawostkę stanowi fakt, że ludzki organizm składa się w 20% właśnie z białka – jest do drugi składnik, tuż po wodzie. Jeżeli chcesz wzbogacić swoją codzienną dietę o proteiny – wówczas koncentrat białka serwatkowego może okazać się strzałem w dziesiątkę! Odżywki białkowe są nie tylko stosowane przez sportowców, ale także przez te osoby, którym zależy na wzbogaceniu swojej diety o cenne składniki. Takie preparaty zawierają często laktozę, jeżeli jednak należysz do osób, które mają przez nią problemy – z powodzeniem znajdziesz na rynku także białko bez laktozy.

Odżywki białkowe – co warto o nich wiedzieć?

Odżywka białkowa jest pozyskiwana z pokarmów roślinnych lub zwierzęcych. Można wyróżnić konkretne rodzaje białka, które mogą różnić się między sobą szybkością trawienia, zawartością błonnika czy też wpływem na hormony. Kolejne rozróżnienie może dotyczyć wskazań dotyczących tego, w jakich okolicznościach należy je stosować. Przykład? Hydrolizat białka serwatki najlepiej sprawdzi się w ciągu dnia. Wyróżnia go krótki czas, jaki jest potrzebny do strawienia, a następnie przyswojenia. Doskonale sprawdzi się do urozmaicenia posiłków, które nie mają wysokiej zawartości białka. Najczęściej spotyka się tu koncentraty białek serwatki. Alternatywę stanowią odżywki proteinowe do stosowania przed snem. Takie preparaty białkowe wyróżniają się przedłużonym uwalnianiem aminokwasów do krwi – nawet w ciągu 6 godzin od momentu spożycia. Dzięki temu można zahamować nocny katabolizm. W tym przypadku prym wiedzie kazeinian wapnia oraz kazeina micelarna. Wielu producentów oferuje też uniwersalne odżywki białkowe.

Włącz koncentrat białka serwatki do codziennej diety 

Takie białko może występować też w różnych wariantach smakowych – dzięki temu urozmaicisz swoje posiłki w zależności od swoich indywidualnych preferencji. Na rynku znajdziesz izolaty białka serwatki zarówno bez konkretnego smaku, jak i np. czekoladowe, waniliowe, truskawkowe. To zaledwie ułamek dostępnych propozycji, które warto włączyć do swojej diety, szczególnie w przypadku potraw ubogich w białko.

Wybór takiej odżywki powinien być poprzedzony analizą swoich oczekiwań oraz tego, czy np. intensywnie ćwiczysz, czy może zależy Ci na zdrowszym odżywianiu. Podczas wyboru jednym z istotniejszych czynników jest też to, kiedy będziesz planować przyjmowanie takiego białka. Na uwagę zasługuje też rozpuszczalność. Jeżeli zaś jesteś na diecie – wówczas kolejnym ważnym aspektem będzie też wariant smakowy białka. Przyjmowanie go w ulubionym wariancie smakowym będzie mogło dostarczyć przyjemności dla podniebienia!

Podsumowując, przyjmując białko z pewnością dostrzeżesz korzyści dla swojego zdrowia!

Artykuł sponsorowany