denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

Jak chronić skórę przed zmarszczkami
Uroda

Jak chronić skórę przed zmarszczkami?

Ochrona przed zmarszczkami to długotrwały proces, który można zacząć po 25 roku życia, a tak naprawdę i wcześniej. To nie tylko używanie odpowiednich kremów z aktywnymi składnikami, ale i pewne nawyki związane z dbaniem o cerę.

Kiedy zacząć profilaktykę anti-age?

Wydaje się, że przed 30 rokiem życia, nie ma sensu zaczynać ochrony przed zmarszczkami, a kremy z aktywnymi składnikami kojarzą się niektórym z cerą dojrzałą. Tymczasem jest trochę inaczej, bo już po 25 roku życia, skóra wykazuje niewielkie ubytki kolagenu i elastyny i z każdym rokiem traci na jędrności. Już w tym czasie można używać kremów nawilżających, wykazujących jednoczesnej działanie anti-age. Są to przede wszystkim kremy z kwasem hialuronowym, który ma doskonałe zdolności wiązania wody i zatrzymuje ją w skórze na długo. Jest to delikatna substancja, która jest dobrze tolerowana przez skórę i nie powoduje uczuleń. Wypełnia skórę i spłyca drobne zmarszczki na twarzy, dlatego jest tak lubiany przed producentów kremów. Z czasem można stosować mocniejsze składniki jak retinol czy na przykład kremy z kolagenem.

Promieniowanie UV odpowiada za 80% oznak starzenia się skóry

Stosowanie kremów z aktywnymi składnikami to jedno, ale są jeszcze inne czynniki wpływające na starzenie się skóry. Czy wiesz, że promieniowanie UV jest w 80% odpowiedzialne za oznaki starzenia się skóry? Słońce wyzwala proces fotostarzenia się skóry, czyli jej degenerację. Skóra wystawiona na działanie słońca bez ochrony, z czasem ulega uszkodzeniom, co skutkuje szybszym pojawianiem się zmarszczek. Jeśli zatem masz wątpliwości, czy używać kremów z filtrem do twarzy, to zawsze decyduj się na kremy z wysoką ochroną UV. Jaki krem do twarzy spf 50 wybrać? Taki, który zawiera nie tylko filtry UV, ale i aktywne składniki, czyli na przykład krem nawilżający w podkładzie z spf 50. Twarz powinna być szczególnie chroniona przed słońcem każdego dnia i najlepiej wyższym filtrem niż zakładasz. Przy ochronie na poziomie spf 50, nadal można się opalić, ale jest to bezpieczne i opalenizna jest delikatna.

Jak jeszcze zapobiegać zmarszczkom?

Oprócz kremów z aktywnymi składnikami i ochrony przeciwsłonecznej, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Dokładne oczyszczanie to także klucz do sukcesu, bo tylko taka skóra ma szansę oddychać i regenerować się. Po drugie, trzeba zwrócić uwagę na twardość wody i sposób wykonywania peelingu, tak aby zachować delikatność cery. Poza tym wysypanie się ma duży wpływ na Twoją cerę, a dużo nieprzespanych noce może trwałe odbić się na wyglądzie skóry. Ponadto skóra potrzebuje nawilżania nie tylko w postaci kremów, ale i w postaci dużej ilości wody wypijanej każdego dnia. Skóra, która jest odwodniona, traci blask i szybciej starzeje się. Często okazujesz złość? To też niedobrze, bo powoduje to szybsze powstawanie zmarszczek mimicznych. Jak widać, wystarczy stosować się do kilku ważnych zasad pielęgnacji i nawyków związanych z trybem życia, aby zachować młodzieńczy wygląd. Na piękną cerę pracuje się właściwie każdego dnia, a dzięki odpowiednim składnikom w kremach i higienicznemu trybowi życia, można zyskać sobie piękną i gładką cerę. 

Materiał zewnętrzny