denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

słodycze dla dzieci
Dieta

Słodycze dla dzieci – alternatywy

Zdrowe odżywianie u dzieci jest wyzwaniem. Wielu rodziców martwi się faktem, że ich pociecha nie chce jeść warzyw. W dodatku często przejście obok półki ze słodyczami podczas zakupów z dziećmi staje się torturą. Czy wszystkie słodycze dla dzieci są niezdrowe? Jaka może być zdrowa alternatywa dla batoników i żelków?

Nie tylko smak ma znaczenie

Lista rzeczy, które przyszli rodzice planują robić, wychowując potomstwo, jest długa. Niestety wraz z narodzinami dziecka wszystko się zmienia, okazuje się, że trudno jest wdrożyć zasady i się ich trzymać. Dotyczy to zarówno snu, konsumpcji mediów, jak i zdrowego odżywiania.

Większość dzieci lubi słodycze. Pierwsze jedzenie, które spożywają, czyli mleko, ma słodkawy smak. Preferencja dla słodyczy często pozostaje. Niemniej jednak, rodzice, martwią się o zdrowie swoich dzieci. Temat słodyczy prowadzi często do kłótni, a dzieci lubią podjadać słodkości i często gardzą zdrową żywnością. Dzieci zazwyczaj nie są szczególnie zainteresowane tym, czy coś jest zdrowe, czy nie.

Nie tylko smak ma znaczenie. Znaczną rolę odgrywa wygląd jedzenia, dlatego nie bez powodu większość słodyczy jest kolorowa. Możemy wykorzystać ten fakt i zaoferować swemu maluchowi zdrową przekąskę jako alternatywę dla niezdrowych słodyczy. Musimy tylko zadbać, aby była atrakcyjna wizualnie. To już połowa sukcesu.

Świeże owoce

Oczywiście owoce w postaci nieprzetworzonej są zawsze najlepszą opcją. To prawda, że większość dzieci nie zamieniłaby kawałka czekolady na banana. Jednak w większości przypadków chętnie jedzą owoce, które nie są dostępne na co dzień, takie jak mango, granat, winogrona, wiśnie czy jagody.
Owocowa kompozycja podana na ulubionym talerzu dziecka to dobry sposób na zachęcenie dziecka do zjedzenia porcji owoców.

Chlebek bananowy jako substytut ciasta

Świetną alternatywą dla ciasta może być chlebek bananowy. Często mamy w domu dojrzałe banany. Nadają one ciastu wspaniałą słodycz, dzięki czemu nie trzeba używać dużych ilości cukru. Wykonanie cista bananowego jest wyjątkowo proste i szybkie. Nie potrzeba skomplikowanych składników, a co najważniejsze wypiek zazwyczaj się udaje. Można go od czasu do czasu podawać jako słodkie śniadanie.

Suszone owoce

Suszone owoce świetnie sprawdzają się również jako słodka przekąska między posiłkami. Nie są tak bogate w składniki odżywcze, jak świeże owoce. Jednak nadal zawierają wiele cennych składników i dlatego są również dobrą alternatywą dla czekolady i cukierków.
Morele, figi, żurawinę lub daktyle można podjadać między posiłkami. Kupując suszone owoce, należy się w miarę możliwości upewnić, że owoce nie zawierają konserwantów.

Kolorowe koktajle

Koktajle owocowe są nie tylko kolorowe i zachęcające wyglądem Są pyszne i zdrowe.
Zawierają wiele wspaniałych składników, których w innej postaci maluchy nie chciałyby pić ani jeść. Liście sałaty lub szpinak (niezbyt lubiane przez dzieci) dodane do smoothie, dają wspaniały kolor i dostarczają wartości odżywczych.