denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

stylizacja brwi
Uroda

Stylizacja brwi, czyli jak poprawić wygląd swoich brwi

Oczy to jeden z najistotniejszych elementów naszej twarzy, na który zawsze zwraca się uwagę – również ważna jest ich oprawa – jeśli mamy jej coś do zarzucenia, to warto drobnych poprawek dokonać u kosmetyczki – dzięki temu nie tylko podkreślimy nasze naturalne piękno, ale również możemy nieco poprawić naszą urodę i tym samym także samopoczucie – w tym pomoże nam stylizacja brwi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak pielęgnować brwi
  • jakie zabiegi na brwi są najbardziej skuteczne

Zobacz także: Zagęszczanie włosów- sposób na szybką poprawę wyglądu!

Na czym polega stylizacja brwi?

Mianem stylizacji brwi określa się bardzo różne zabiegi, które mają na celu nadać naszym brwiom jak najbardziej atrakcyjny wygląd, który jednak będzie współgrał idealnie z naszą urodą. Dla jednych pań więc stylizacja brwii będzie oznaczała przede wszystkim delikatne wymodelowanie ich oraz podkreślenie ich koloru, a dla innych również znacznie bardziej inwazyjne zabiegi, które mają za zadanie dość mocno zmienić ich wygląd. Jest to oczywiście kwestia całkowicie indywidualna, jeśli chodzi o rodzaj zastosowanych zabiegów, o której decyduje zawsze właścicielka brwi. Zawsze jednak chodzi o to, aby była ona jak najbardziej usatysfakcjonowana ze swojego ostatecznego wyglądu. Co istotne, zabiegi na brwiach nie dają trwałych efektów i zazwyczaj trzeba je regularnie powtarzać, ale im bardziej inwazyjne, tym efekty dłużej się utrzymują – warto więc je dobrze przemyśleć.

Stylizacja brwi – najmniej inwazyjne zabiegi

Najmniej inwazyjne zabiegi na brwi, które trzeba także systematycznie powtarzać, to przede wszystkim regulacja. Wykonuje się ją za pomocą pęsety, a kosmetyczka nadaje brwiom taki kształt, który będzie najlepiej pasował do twarzy, w tym przede wszystkim podkreślał jej atuty. Mało inwazyjna stylizacja brwii to także henna, która ma na celu podkreślenie i przyciemnienie ich naturalnej barwy, aby stały się bardziej widoczne. Henna polega na nałożeniu na brwi odpowiedniego preparatu, odczekaniu odpowiedniego czasu, a następnie zmycie go, co w efekcie przynosi zazwyczaj nieco ciemniejszą barwę brwi, ale efekt ten utrzymuje się tylko jakiś czas – zazwyczaj maksymalnie do miesiąca. Stylizacja brwii o charakterze mało inwazyjnym to także zastosowanie różnego rodzaju kosmetyków, które mają nadać brwiom pożądany wygląd oraz kształt – usuwa się je preparatami do demakijażu.

Stylizacji brwii – zabiegi, które przynoszą trwalsze efekty

Coraz bardziej popularna staje się stylizacja brwii, która przynosi znacznie dłużej utrzymujące się efekty. Jest to między innymi makijaż permanentny brwi, który polega na tatuowaniu każdego pojedynczego włoska. Zabieg jest znacznie bardziej inwazyjny, a co za tym idzie, również pracochłonny, ale efekty utrzymują się znacznie dłużej. Metoda ta jest polecana szczególnie w tych przypadkach, gdy naturalne brwi są bardzo rzadkie. Innym trwałym zabiegiem jest laminacja brwi, którą wykonuje się przy zastosowaniu kwasu tioglikolowego. Dzięki niemu możliwe jest zarówno ułożenie włosków, jak i zmiana kierunku ich wzrostu. W wyniku zabiegu poprawia się także kondycja włosków. Są to metody także znacznie droższe, ale efektowne i bardziej trwałe, wykonamy je w zdecydowanej większości gabinetów kosmetycznych.