denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

zagęszczanie włosów
Uroda

Zagęszczanie włosów- sposób na szybką poprawę wyglądu!

Na rynku, jak grzyby po deszczu, wciąż pojawiają się nowe oferty dla osób chcących zagęścić swoją fryzurę. Dlatego poniżej zamieszczono krótki poradnik dla tych, którzy rozważają poddanie się takiemu zabiegowi.

Dlaczego tak chętnie zagęszczamy włosy

Odpowiednio wyglądająca fryzura jest współcześnie jednym z podstawowych elementów determinujących atrakcyjny wygląd, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Lśniące, gęste i odpowiednio obcięte czy ułożone włosy są ważne w życiu prywatnym i zawodowym- zgodnie z starym powiedzeniem „jak nas widzą, tak nas piszą”.
Jednak z różnych względów, takich jak uwarunkowania genetyczne, niewłaściwa pielęgnacja, nie do końca zdrowy styl życia, wahania hormonalne czy różne choroby, nie każdy może pozwolić sobie na bujną czuprynę bez dodatkowych ulepszeń. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą różnego typu techniki zagęszczania włosów.

Sprawdź także: Dlaczego warto jeść warzywa bogate w białko?

W jaki sposób możemy zagęścić naszą fryzurę?

Zależnie od wybranej metody, włosy można przedłużyć w salonie fryzjerskim bądź też w zaciszu własnego domu. W profesjonalnych gabinetach stosowane są najczęściej metody trwałe, które daję nam efekt nawet na kilka miesięcy. Zaliczyć możemy do nich metodę kanapkową, w której do naturalnych włosów doczepia się na cieniutkich taśmach z silikonu pukle włosów, a także metodę keratynową, w której to zgrzewa się za pomocą wysokiej temperatury naturalne włosy z doczepami. Popularnością w salonach cieszy się również metoda, w której naturalne pasma łączy się z doczepami za pomocą mikroringów.
Natomiast samodzielnie z powodzeniem można zastosować metodę clip in, polegającą na doczepianiu pasm włosów za pomocą specjalnych klipsów- jest to metoda skuteczna, ale krótkotrwała gdyż doczepiane pasma należy ściągać co wieczór. Inną szybką metodą na zagęszczanie włosów w domu jest zastosowanie kosmetyku składającego się pociętych mikrowłókien keratynowych, które przyczepiają się do naturalnych włosów i skóry głowy, dzięki czemu fryzura od razu wygląda na gęstą i zadbaną. Jest to jednak również metoda wymagająca częstego powtarzania, gdyż efekt utrzymuje się tylko do następnego mycia włosów.

Zagęszczanie włosów – czy jest szkodliwe dla naturalnych włosów?

Czasami słyszy się przerażające historie o włosach i skórze głowy strasznie zniszczonych przez ich przedłużanie czy właśnie zagęszczanie. Jednak co do zasady, dzieje się tak w przypadkach, kiedy zastosowana zostaje nieodpowiednia metoda lub użytkownik w niewłaściwy sposób pielęgnuje swoje włosy. Dlatego takim zabiegom najlepiej poddawać się w renomowanych salonach i stosować się do zaleceń fryzjera. Ponadto, jak w wszystkim, należy zachować umiar i zdrowy rozsądek, a zagęszczanie włosów z pewnością wyjdzie na dobre naszemu wizerunkowi bez obciążania i niszczenie własnych włosów!

Zobacz także: