denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

makijaż krok po kroku
Uroda

Makijaż krok po kroku

Jak doskonale wiadomo, kolejność nakładania kosmetyków jest niesłychanie istotna. Tak naprawdę tylko w ten sposób można osiągnąć końcowy sukces. To kluczowe nie tylko dla trwałego makijażu, ale także przede wszystkim pięknej cery. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć się bliżej temu tematowi i tym samym dowiedzieć się, jak wykonać makijaż krok po kroku. Z pewnością wiedza ta przyda się już w niedalekiej przyszłości.

Zobacz także: Stylizacja brwi, czyli jak poprawić wygląd swoich brwi

Od jakich czynności należy zacząć?

Pierwszych kroków trzeba podjąć się jeszcze kilkanaście minut przed wykonaniem samego makijażu. Należy zacząć od nałożenia serum i swojego ulubionego kremu do twarzy. Dopiero po ich wchłonięciu można przejść do kolejnych etapów. Następnie trzeba zająć się stworzeniem bazy pod makijaż. Dzięki niej skóra stanie się znacznie gładsza, a niektóre kosmetyki trwalsze. Kolejnym krokiem jest już nakładanie podkładu. Ważne, aby zrobić to umiejętnie – podkład musi być rozprowadzony równomiernie. Nie mniej istotne okazuje się także aplikacja korektora, który ukryje wszystkie cienie pod oczami. Kolejna czynność, jaka podejmowana zostaje na tym etapie przez kobiety to użycie pudru. Może być on sypki lub w kamieniu. Wybór należy do konkretnej osoby.

Jakie są kolejne kroki?

Kiedy już zostaną wykonane wszystkie powyższe etapy, to zdecydowanie warto zająć się samymi cieniami do powiek. Najczęściej stawia się na naturalne kolory, które dodają atrakcyjności każdej kobiecie. Czasami niektóre panie przy okazji ważniejszych uroczystości stawiają na znacznie intensywniejsze barwy. Następnym etapem jest powiększenie i wydobycie ładnego kształtu oka. Aby tego dokonać należy użyć kredki lub eyelinera. Dla wielu ogromne znaczenie ma także odpowiednie zaprezentowanie rzęs. W tym przypadku warto użyć tuszu, który odpowiednio je zagęści, odżywi i przede wszystkim nawilży. Pozostając w okolicach oczu, trzeba wspomnieć o brwiach na które zwraca się coraz większą uwagę. Dzięki nim można optycznie powiększyć kształt oczu, wysmuklić nos czy nawet ukryć w pewnym stopniu asymetrię twarzy. Do odpowiedniej pielęgnacji brwi warto użyć kredki, pomadki, tuszu czy cienia. Kluczowe okazuje się także konturowanie twarzy. Na tym etapie dobrze jest skorzystać przede wszystkim z różu do policzków, rozświetlacza czy bronzera. Zastosowanie ich w odpowiednich miejscach oczywiście w ogromnym stopniu uatrakcyjnia cały makijaż. Na koniec można pokusić się o użycie pomadki czy błyszczku, który będzie idealnym wykończeniem całego, wcześniej wykonanego makijażu.

Zobacz także: