denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

tabletki na wypadanie włosów
Uroda

Jak działają tabletki na wypadanie włosów?

Z problemem wypadających włosów mierzy się coraz więcej Polaków. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem pomagającym walczyć z tą przypadłością są tabletki na wypadanie włosów. Gdy w organizmie pojawiają się niedobory minerałów i witamin włosy zaczynają słabnąć, co skutkuje matowieniem, utratą blasku i zdrowego wyglądu, przerzedzaniem, a finalnie wypadaniem. Niestety nie wystarczy sięgnąć po pierwsze lepsze suplementy, aby zatrzymać proces wypadania włosów. Łysienie może zależeć od bardzo wielu czynników i dopiero prawidłowe rozpoznanie problemu pomoże dobrać odpowiednie tabletki. Żeby włosy mogły rosnąć w sposób prawidłowy, potrzebują określonej ilości minerałów i witamin. Ich brak mogą wyrównać tabletki na wypadanie włosów.

Sprawdż także: Olejowanie paznokci – jak je przeprowadzić?

Jak działają suplementy na wypadanie włosów?

Należy zaznaczyć, że nie istnieją konkretne witaminy powstrzymujące łysienie. Głównym zadaniem tabletek jest uzupełnianie w organizmie witamin i minerałów w sytuacji gdy występują ich niedobory. Markowe i droższe tabletki posiadają w swoim składzie między innymi ekstrakty ze skrzypu polnego, pokrzywy, a także są wzbogacone o aminokwasy. Chociaż głównym zadaniem suplementów jest powstrzymanie łysienia i pobudzanie nowych włosów do wzrostu to pomagają one także zapobiegać powstawaniu łupieżu, wysuszaniu skóry czy siwieniu. Na efekty tabletek trzeba zazwyczaj poczekać kilka miesięcy, ponieważ nie działają one na martwe włosy, które już są. Widoczny efekt pojawi się dopiero wraz ze wzrostem nowych włosów, ponieważ to dopiero na nie będą działać witaminy i suplementy. Najważniejszymi witaminami i minerałami pomagającymi zachować włosy w dobrej kondycji są: cynk, miedź, żelazo, krzem, siarka, potas, magnez, mangan, witamina B7 (biotyna), witamina A.

Różnice w preparatach dla kobiet i mężczyzn

Tabletki na wypadanie włosów dla kobiet jako swój podstawowy składnik zawierają biotynę. Wpływa ona wzmacniająco na włosy, paznokcie i skórę.
W przypadku preparatów dla mężczyzn główny nacisk nałożony jest na blokowanie dihydrotestosteronu. Ten hormon w największym stopniu przyczynia się do łysienia typu męskiego tak kłopotliwego dla wielu panów.

Czym kierować się przy wyborze tabletek na łysienie?

Najważniejsze, aby interesujący nas produkt zawierał jedynie witaminy i suplementy pochodzenia naturalnego. W końcu suplement ma pomóc a nie zaszkodzić. Istotne jest, aby tabletki, które zamierzamy kupić miały odpowiednie certyfikaty oraz dopuszczenia na rynek Unii Europejskiej. Jakość suplementu jest bardzo ważna, ponieważ tabletki na wypadanie włosów zażywa się długoterminowo i powinny być bezpieczne dla zdrowia osób z nich korzystających.