denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

olejowanie paznokci
Uroda Zdrowie

Olejowanie paznokci – jak je przeprowadzić?

Kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie to zmora wielu kobiet. Używanie odżywek nie zawsze jest skuteczne. Olejowanie paznokci od pewnego czasu stało się bardzo popularne. Dlaczego? Bo jest skuteczne. Jak olejować paznokcie, by osiągnąć wymarzone efekty?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto olejować paznokcie
  • w jaki sposób wykonywać zabieg
  • jakie efekty przyniesie ci pielęgnacja paznokci

Zobacz także: Stylizacja brwi, czyli jak poprawić wygląd swoich brwi

Olejowanie paznokci – efekty

Olejowanie paznokci skutecznie zmiękcza skórki, a jednocześnie utwardza płytkę paznokcia. Paznokcie stają się mocne, elastyczne, nie łamią się i nie rozdwajają. Płytka jest zregenerowana.

Warto wiedzieć, że olejowanie paznokci wpływa również pozytywnie na ich kolorystykę. Na płytkach znikają przebarwienia, które często powstają u pań systematycznie malujących paznokcie ciemnymi lakierami. Paznokcie stają się delikatnie różowe. Mają zdrowy i estetyczny wygląd.

Jak olejować paznokcie?

Nie jest to trudny zabieg. Swobodnie można przeprowadzać je w zaciszu domowym, nie trzeba korzystać z usług kosmetyczki.

Olejowanie polega na wcieraniu w płytkę paznokci olejku. Można również robić mieszkanki, które będą bardziej skuteczne. Zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie. Bardzo ważne jest dokładne wcieranie oleju.

Chcąc osiągnąć pożądany efekt należy czekać, aż olej sam się wchłonie. Nie można go zmywać ani wycierać.

Innym sposobem olejowania paznokci jest kąpiel w ciepłym oleju. Olejek podgrzewamy przez kilka minut w mikrofalówce lub robimy kąpiel wodną, która polega na podgrzaniu oleju w naczyniu wypełnionym woda. Oliwa podgrzewa się bardzo szybko, więc miksturę podgrzewamy tylko kilka minut. Należy uważać, by się nie oparzyć.

Drugi sposób olejowania paznokci jest bardziej czasochłonny, ale jest bardziej skuteczny, gdy zależy nam na pobudzeniu paznokci do wzrostu. Zamoczone paznokcie są olejowane w każdym zakamarku.

olejowanie paznokci

Jak wybrać odpowiedni olejek?

Olejowanie paznokci można przeprowadzać za pomocą olejku kupionego w aptece, ale również można zrobić go samodzielnie.

Bazą takiego olejku jest oliwa z oliwek. Miksturę można wzbogacić ampułkami witaminowymi (A lub E), sokiem z cytryny, olejkami eterycznymi czy kreatyną.

Olejki kupione w aptece najczęściej są przygotowane na bazie oliwy z oliwek, oleju migdałowego, olejku arganowego oraz rycynowego. Są one bardzo wygodne w użyciu. Bardzo często są w takich buteleczkach jak lakiery do paznokci. Olejek nakładamy na płytkę za pomocą wygodnego pędzelka. Następnie dokładnie rozprowadzamy przy pomocy wacika kosmetycznego.

Olejowanie paznokci to zabieg nie tylko bardzo skuteczny, ale również przyjemny. Jest to dobry sposób na zadbanie o swoje paznokcie, ale również o chwilę dla siebie, kiedy można się odprężyć i zrelaksować.