denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

prasowanie marynarki
Moda

Prasowanie marynarki – jak poprawnie to zrobić?

Elegancki element całej stylizacji, jakim jest marynarka musi wyglądać bardzo dobrze. Kluczowe w tym przypadku okazuje się zastosowanie odpowiedniej techniki prasowania. Zadanie to wbrew mylnym przekonaniom wcale nie należy do najtrudniejszych. Zdecydowanie warto więc dowiedzieć się, jak powinno wyglądać poprawne i dokładne prasowanie marynarki w praktyce.

Zobacz także: Czy warto kupić trencz damski beżowy?

Pierwsze kroki

Na samym początku trzeba zdawać sobie sprawę, że samo żelazko musi być przykładane dosyć delikatnie. Cały proces powinien odbywać się przy użyciu bawełnianego lub płóciennego materiału, który ochroni marynarkę. Istotne okazuje się także ustawienie odpowiedniej temperatury. Warto zacząć od najniższej, aby nie przepalić materiału. Jeśli będzie widać, że zagniecenia pozostają, to można stopniowo zwiększać temperaturę.
Cały ten proces niewątpliwie warto zacząć od ramion. Można w tym przypadku wykorzystać najwęższą część deski do prasowania. Kolejnym etapem jest wyprasowanie przedniej części marynarki. Przed tym jednak należy wyjąć kieszenie na zewnątrz, gdyż mogą one znacznie utrudniać całą czynność i tym samym sprawić wrażenie, że dane ubranie nie zostało dobrze wyprasowane. Na tym etapie swego rodzaju trudnością mogą okazać się miejsca trudno dostępne. Chodzi tu chociażby o przestrzeń pomiędzy samymi guzikami. Warto użyć do tego samego czubka żelazka, które swoim kształtem ułatwi wykonanie całego zadania.

Jakie są kolejne kroki?

Po przygotowaniu rękawów i przodu marynarki należy zająć się także jej tylną częścią. W tym przypadku jest już zdecydowanie łatwiej, gdyż nie trzeba zajmować się kieszeniami czy guzikami. Na sam koniec warto zadbać o wygładzenie kołnierzyka, które jest w tym przypadku niesłychanie istotne. Ponadto, dobrze byłoby także ponownie sprawdzić, czy aby na pewno każda część marynarki została dobrze wyprasowana. Czasami zdarza się tak, że niechcący prasując jedną powierzchnię dochodzi do zagniatania innej części ubrania. Należy się tego wystrzegać, lecz nie zawsze jest to oczywiście możliwe. Jeśli już doszło do takiego zdarzenia, to warto wrócić do danej części i wykonać niewielką korektę.

Nie da się więc ukryć, że prasowanie marynarki wcale nie jest trudnym zadaniem. Istotna okazuje się w tym przypadku kolejność kroków. Trzeba o niej pamiętać, gdyż tak naprawdę tylko w ten sposób można osiągnąć końcowy sukces. Jeśli dana osoba zastosuje się do wszystkich wyżej wymienionych rad i wskazówek, to z pewnością zaowocuje to dużą ilością zadowolenia oraz satysfakcji.

Sprawdź także: