denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

sukienki dla świadkowej
Moda

Sukienka dla świadkowej – jaka powinna być?

Wybór sukienki dla świadkowej wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie ulega wątpliwości, że jest on dosyć trudny i sprawia wiele problemów. Powinna być ona wyjątkowa, elegancka, ale jednocześnie nie może swoim blaskiem przyćmić wyglądu panny młodej. Ponadto, musi wpisywać się także w etykietę ślubną i podkreślać charakter całego wydarzenia. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć się bliżej temu tematowi i dzięki temu dowiedzieć się na jaką sukienkę warto postawić.

Zobacz także: Dekolt hiszpański – dla kogo i na jaką okazję?

O czym należy pamiętać?

Taka sukienka musi być z jednej strony elegancka, a z drugiej natomiast skromna. Nie może także odkrywać zbyt dużo ciała. Dobrze byłoby również, aby nie posiadała połysku, gdyż może w ten sposób za bardzo zwracać na siebie uwagę. Warto także zdawać sobie sprawę, że w pewnym sensie powinna ona pasować także do stylu samej panny młodej. Właśnie dlatego odradza się zakupu sukienek w intensywnych kolorach takich, jak czerwień, pomarańcz czy chociażby zieleń. Zdecydowanie należy także odrzucić sukienki w kolorach białych oraz czarnych. Pierwsze rozwiązanie zarezerwowane jest tak naprawdę tylko dla panny młodej. Drugie natomiast może sprawiać wrażenie zbyt poważnego charakteru takiej imprezy i zupełnie nie wpasowuje się tym samym w jej styl.

Jaka sukienka sprawdzi się więc najlepiej?

Zdecydowanie warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się samemu materiałowi. Świetnie w tym przypadku sprawdzi się chociażby tiul czy satyna. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być także koronka oraz szyfon. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji i upodobań. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że taki materiał powinien również współgrać z wykonaniem sukni panny młodej. To niesłychanie ważne, aby nie różniły się one od siebie zbyt mocno właśnie pod tym względem. Wiele kobiet zastanawia się jednak nad kolorystyką. Temat ten wzbudza zdecydowanie więcej emocji i kontrowersji. Najczęściej spotyka się suknie w kolorach brudnego różu czy jasnego błękitu. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być także jasna szarość oraz delikatny błękit. Oczywiście, istnieje wiele innych wariantów kolorystycznych na które zdecydowanie warto postawić. Nie da się jednak ukryć, że najważniejsze jest to, aby to przede wszystkim świadkowa czuła się w takiej sukni najlepiej. To z pewnością przyniesie jej ogrom zadowolenia oraz satysfakcji. Co więcej, zaowocuje zwiększoną pewnością siebie, a jest to jednak bardzo ważne właśnie podczas tak stresującego dnia. Nie da się więc ukryć, że wybór ten powinien zostać dobrze przemyślany.

Zobacz także: