denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

jak radzić sobie ze stresem
Zdrowie

Jak radzić sobie ze stresem w życiu codziennym?

Długotrwały i regularny wysoki poziom stresu jest trucizną dla ciała i psychiki. Ponieważ nie zawsze da się uniknąć stresujących sytuacji w życiu codziennym, tym ważniejsze jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie ze stresem.

Żyj świadomie

Dzięki redukcji stresu opartej na uważności, można trenować swoją uwagę i wyostrzyć swoją świadomość.
Głównym celem jest obserwacja siebie i swojego otoczenia. To dobry sposób na uświadomienie sobie jak reagujemy w trudnych sytuacjach i jak możemy stawić czoła stresowi.

Joga pomaga osiągnąć spokój

Joga to sprawdzony sposób na zmniejszenie stresu i utrzymanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. Dzięki regularnej praktyce można osiągnąć nie tylko sprawność fizyczną, ale nauczyć się samokontroli i osiągnąć spokój.
Joga nie jest zorientowana na wydajność. Perfekcyjne wykonanie ćwiczenia nie jest tutaj celem.
Joga ma na celu połączenie ciała i umysłu, oddechu i ruchu. Spojrzenie skierowane jest do wewnątrz, również w celu samoakceptacji. To prowadzi do życia w harmonii.

Czy nucenie i śpiew mogą obniżyć poziom stresu?

Niektórzy ludzie nucą w najdziwniejszych sytuacjach. Kiedy nucisz w stresującej sytuacji, w środku stajesz się spokojniejszy. Naukowcy tłumaczą to między innymi wibracją strun głosowych, która działa kojąco jak masaż wewnętrzny i obniża ciśnienie krwi.

Podczas śpiewania uwalniana jest oksytocyna. Jest to hormon, który wyzwala u nas spokój i wzmacnia więzi międzyludzkie i układ odpornościowy, zmniejsza odczuwanie bólu i daje poczucie szczęścia.

Umyj ręce ciepłą wodą

Ciepła kąpiel to jedna z najbardziej relaksujących czynności. Jednak nie zawsze mamy możliwość zanurzenia się w wannie pełnej wody.
Wtedy zamiast marzyć o kąpieli z pianą wystarczy po prostu umyć ręce ciepłą wodą.

To natychmiast uspokaja przywspółczulny układ nerwowy. Nerw przywspółczulny jest również znany jako „nerw spoczynkowy”, ponieważ pomaga wyjść ze stanu stresu i zrelaksować się.

Mycie rąk nie zawsze zapewni pełen relaks, ale może pomóc przynajmniej na chwilę ukoić nerwy

Zrób sobie cyfrowy detoks

Media społecznościowe, telefony, e-maile powodują, że żyjemy w ciągłym stresie i nie umiemy się zrelaksować. Aby odetchnąć głęboko i zmniejszyć poziom stresu, warto więc częściej odkładać telefon lub całkowicie go wyłączać.

Ponieważ jednak cyfrowy detoks nie zawsze jest łatwy, istnieją przydatne aplikacje, które blokują niechciane połączenia, wiadomości lub zniechęcają do ciągłego patrzenia na telefon komórkowy.

Po wyłączeniu irytującego smartfona mamy więcej czasu na relaksujący spacer po lesie, jogging w parku lub inne przyjemności.