denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

hybryda w domu
Uroda

Hybryda w domu – co warto wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że hybryda z roku na rok zyskuje coraz bardziej na znaczeniu i tym samym popularności. Przede wszystkim nie niszczy ona paznokci i długo się utrzymuje. Ponadto, manicure wygląda zjawiskowo nawet przez około 2 tygodnie. Warto także zdawać sobie sprawę, że hybrydę nakłada się znacznie łatwiej, niż zwykły lakier. To wszystko sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu rozwiązanie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że koszty takiego zabiegu u kosmetyczki niestety nie należą do najtańszych. Właśnie dlatego warto podjąć się tego zadania osobiście i zaoszczędzić tym samym część pieniędzy.

Co kupić?

Na samym początku trzeba być świadomym, że do wykonania manicure hybrydowego w domu potrzebne będzie kilka niezbędnych akcesoriów. Chodzi tu m.in. o lampę LED lub UV, która w tym przypadku uważana bywa za najważniejszy gadżet kosmetyczny. Istotny jest także sam pilnik, który służy do nadania kształtu paznokcia. Można pokusić się także o kupno specjalnego bloczku polerskiego, choć nie jest to wcale konieczne. Ponadto, należy zaopatrzyć się również w narzędzia do usuwania skórek, cleaner i waciki bezpyłowe. Oczywiście, równie ważnymi gadżetami w tym przypadku są także bazy, lakiery, top coaty, bez których cały proces nie zostanie sfinalizowany.

Hybryda w domu – jak zrobić?

Pierwszym krokiem jest przede wszystkim odpowiednie spiłowanie paznokci – trzeba nadać im pożądany kształt. Warto także na samym początku usunąć skórki oraz delikatnie zmatowić płytkę paznokcia. Oczywiście, są to kroki opcjonalne, jednak dobrze byłoby to zrobić, gdyż znacznie poprawiają wygląd paznokci i tym samym również całych dłoni. Później należy przemyć płytkę paznokcia cleanerem przy użyciu wcześniej wspomnianych wacików bezpyłowych. Kolejne etapy to już znacznie bardziej radykalne kroki. Trzeba przede wszystkim stworzyć specjalną bazę i ją odpowiednio utwardzić. Po wykonaniu tego zadania należy natomiast nałożyć 1 lub 2 bardzo cienkie warstwy lakieru hybrydowego. Całość warto znów prawidłowo utwardzić. Na koniec wystarczy tak naprawdę nałożyć top coat i ponowić wcześniej wspomnianą czynność przy użyciu lampy. Przed ostatecznym skończeniem całego zabiegu należy przemyć całość cleanerem. Tak naprawdę, są to wszystkie kroki, które pozwolą na osiągnięcie świetnego efektu. Z pewnością przyniesie on każdej kobiecie ogrom zadowolenia, a także satysfakcji. Ponadto, wykonanie manicure samemu pozwala oczywiście na zaoszczędzenie dużej części pieniędzy.