denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

ubrania w ciąży
Moda

Ubrania w ciąży – co wybrać aby czuć się komfortowo?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Oczywiście z naturalnych względów zmienia się dotychczasowy rozmiar ciała ale to wcale nie oznacza, że w tym szczególnym okresie należy zrezygnować z atrakcyjnego wyglądu oraz odpowiednio dobranych ubrań.

Duży rozmiar nie zawsze jest wskazany

Powszechnie przyjęło się przekonanie, że ubrania ciążowe muszą być duże. Ciążowa sylwetka zmieści się bowiem w powiększony rozmiar tradycyjnych ubrań ale to wcale nie znaczy, że taka odzież będzie prezentowała się dobrze.

Ubrania w ciąży

W odróżnieniu bowiem od typowych bluzek czy spodni odzież ciążowa jest powiększona tylko w wybranych rejonach. Jest ona odpowiednio dostosowana tak aby zmieścić powiększający się brzuch bez ryzyka zaburzania proporcji całej sylwetki. Ciążowe koszulki oraz sukienki mają przedłużone przody wraz z naddatkiem marszczonego materiału, natomiast spodnie i spódnice posiadają obniżony stan, wszyty odpowiedni elastyczny pas lub dodatkową gumkę z guzikami umożliwiającą regulację obwodu. Z kolei rękawy i nogawki zachowują standardowy wygląd i rozmiar.

Ubrania w ciąży, co i kiedy kupić?

Należy pamiętać o tym, że brzuch powiększa się stopniowo i dopiero na bardziej zaawansowanym etapie ciąży jest widoczny. Początkowo nie ma konieczności wymiany całej garderoby. Zresztą nawet wtedy gdy ciążowy brzuch jest już bardzo zaznaczony wystarczy zakupić kilka par bluzek, spodni czy sukienek oraz okrycie wierzchnie. Bowiem z dużą pewnością odzież ta nie będzie używana w późniejszym okresie gdy sylwetka wróci do rozmiarów sprzed ciąży. Dobrym rozwiązaniem jest jednak zakup specjalnego pasa. Umożliwia on zakrycie brzucha w sytuacji w której normalne ubrania staja się już zbyt ciasne lub zbyt krótkie.

Ubrania w ciąży, odpowiedni materiał

Ubrania w ciąży powinny być uszyte z materiałów naturalnych, przewiewnych i oddychających z dodatkiem włókien elastycznych.

Ubrania w ciąży, biustonosz

Biustonosz jest elementem ciążowej garderoby na który należy zwrócić szczególną uwagę. Nie może on bowiem deformować i uciskać rosnących w trakcie ciąży piersi oraz powinien zapewniać komfort noszenia. Warto w tej sytuacji rozważyć zakup biustonosza z odpinanymi miseczkami ułatwiający karmienie dziecka piersią.

Ubrania w ciąży, cena

Główną wadą ciążowych ubrań jest ich dość wysoka cena. Zazwyczaj jest ona nieco wyższa niż analogicznych tradycyjnych ubrań. Często stosowanym przez ciężarne rozwiązaniem jest zakup ubrań z drugiej reki. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli odzież ta nie jest wysokiej jakości może dojść do jej nadmiernego i nieatrakcyjnego rozciągnięcia przez pierwszą właścicielkę.