denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

wakacje z dziećmi
Lifestyle

Wakacje z dziećmi – jak ważny jest wspólny wypoczynek?

„Kiedyś dzieci nie wyjeżdżały na wakacje”, „Wakacje to stres dla dzieci i rodziców”, „W innych krajach się wyjeżdża” – czasem słyszymy takie wypowiedzi. Niemniej jednak – wakacje są ważne zarówno dla dzieci i rodziców, powinny być podstawowym prawo każdego.

Czy dzieci naprawdę potrzebują wakacji? To pytanie, którego większość osób prawdopodobnie nie zadaje. Zazwyczaj lubimy podróżować i nie chcemy rezygnować z urlopu. Chętnie spędzamy wakacje z dziećmi.

Czy wakacje dla dzieci są ważne?

Często zdarza się, że gdy planujemy daleką podróż lub rodzinny wypad za granicę, przerażeni dziadkowie pytają „dlaczego robicie to własnym dzieciom?”. Uważają, że niemowlęta i małe dzieci będą się denerwować, niepotrzebnie ekscytować podróżą i nieznanym otoczeniem. Znacznie lepiej byłoby im w znajomym i bezpiecznym domu.
Niektórych nie stać na wakacje z dziećmi, a czasem rodziny po prostu nie mają czasu na wspólne wyjazdy.
Wakacje są ważnym elementem życia i warto, aby każdy miał możliwość wypoczęcia i oderwania się od codzienności. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Rodzinne wakacje – co mają z tego dzieci?

Dzieci z pewnością nie doznają żadnej krzywdy, gdy podróżują z rodzicami. Nawet na długich trasach, a już na pewno nie tylko dlatego, że ich rodzice podróżują z nimi kamperem, nocując na kempingu lub spędzając czas w inny sposób. Nawet opuszczenie kilku dni szkoły na pewno nie zaszkodzi większości dzieci, a wręcz przeciwnie.

Zdecydowana większość dzieci cieszy się ze zmiany scenerii w bezpiecznych ramach, jakimi są wyjazdy z rodzicami i rodzeństwem, choć są oczywiście wyjątki.

Jednak konkretny cel podróży lub rodzaj zakwaterowania jest dość daleko na liście priorytetów dla dzieci. Niezależnie od tego, czy wakacje spędzają w hotelu all inclusive na tropikalnej wyspie, czy na kempingu nad polskim morzem, najważniejszy jest dla nich czas spędzony z rodzicami i rodzeństwem i nowe doświadczenia, jakie niosą ze sobą rodzinne wakacje.

Najważniejszy jest czas spędzony z rodziną

Wszystkie dzieci chcą spędzać czas z rodzicami. Zazwyczaj kilka godzin, kiedy zmęczeni pracą rodzice wracają do domu, są niewystarczające.

Kiedy jesteśmy na wakacjach, mamy niepowtarzalną okazję do wzmocnienia, a nawet naprawy więzi rodzinnych. Wspólne doświadczenia, które rodziny zdobywają na wakacjach, cementują, tworzą piękne wspomnienia na całe życie i dają wszystkim członkom rodziny nową energię do stresującego codziennego życia.

Wakacje niekoniecznie muszą odbyć się za granicą lub na drugim końcu świata. Jednak mieszkanie gdzieś indziej niż w domu jest niesamowicie stymulujące dla dzieci.