denimbox.pl

denimbox.pl – moda, uroda

przetłuszczające się włosy
Uroda

Przetłuszczające się włosy – co warto wiedzieć?

Jak doskonale wiadomo, przetłuszczanie się włosów to problem, który dotyka tak naprawdę bardzo dużej części społeczeństwa. Jest spotykany nie tylko wśród nastolatków, ale także wszystkich pozostałych osób. Warto zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele różnych przyczyn i sposobów na walkę z tym problemem. Wcześniej jednak należy szczegółowo zapoznać się z danym tematem i znacznie zgłębić swoją wiedzę.

Sprawdź także: Olejowanie paznokci – jak je przeprowadzić?

Czynniki prowadzące do przetłuszczania się włosów

Należy mieć świadomość, że to właśnie młodzi ludzie najczęściej zmagają się z tą dolegliwością. Wynika to z tego, że są oni w okresie dojrzewania i tym samym ich organizmy próbują uregulować swoją gospodarkę hormonalną. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to jedyna przyczyna. Problem ten może dotknąć także wszystkich pozostałych osób w różnym przedziale wiekowym. Przetłuszczaniu włosów sprzyja chociażby sam stres. W takich przypadkach zostają pobudzone niesłychanie mocno gruczoły łojowe. Oprócz tego, istotną rolę odgrywa nieprawidłowa dieta. Dotyczy to głównie osób, które nadużywają różnego rodzaju tłuszczy oraz cukrów. Tym samym także spożywanie przez nich witamin ograniczone jest tak naprawdę do absolutnego minimum. W takim przypadku nie bez znaczenia są także zaburzenia hormonalne. Bardzo często towarzyszą one chociażby kobietom w ciąży. Ponadto, kolosalną rolę odgrywa pielęgnacja włosów. Kluczowe jest dokładne przyjrzenie się produktom i kosmetykom, które stosuje się do mycia włosów. Warto zapoznać się więc z ich opisami. To właśnie tam będzie można znaleźć informację o tym, których składników użyto do ich wyprodukowania.

Sposoby na walkę z przetłuszczającymi się włosami

Jak się jednak okazuje, istnieje kilka ciekawych zasad pielęgnacji, które pozwolą na znaczną poprawę kondycji włosów. Przede wszystkim warto w tym przypadku wybrać odpowiedni szampon do mycia. Należy postawić głównie na produkty naturalne, delikatne, ziołowe. Wbrew pozorom, istotne jest także nakładanie specjalnych odżywek nawilżających, które znacznie zahamują przetłuszczanie włosów. Warto także zrezygnować z lakierów, silikonów i żeli. Produkty te pogarszają kondycję włosów przez co czynią ich zdecydowanie mniej atrakcyjnymi. Wiele osób stawia także na mycie głowy w zimnej wodzie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Przetłuszczające się włosy nie mogą mieć styczności z gorącą czy ciepłą wodą, która jeszcze bardziej nasili cały proces. Należy też w tym przypadku zrezygnować z korzystania z sauny, której działanie niestety również pobudza gruczoły łojowe.

Zobacz także: